philosopher

MUSTVISIT no. 1 VNITROBLOCK

26.1.2017

Taky rádi poznáváte nová místa, která jste dosud nenavštívili? Já rád takto navštěvuju kavárny, které jsou něčím jiné. Taková místa, kde se potkávají lidé z různých koutů světa s různým myšlením a kreativitou, kde si objednám dobrý čaj, kde si pochutnám na nějaké „zdravé“ dobrotě a kde je uvolněná atmosféra. Všechny moje kritéria a možná ještě něco navíc splňuje Vnitroblock, který možná znáte z instagramu, nebo jste o něm alespoň zaslechli. Vnitroblock ale není pouze pěkná kavárna, určená pro setkávání mladých lidí, ve výjimečném prostředí. Je to mnohem víc.

Ve Vnitroblocku jsem byl dnes poprvé. Hned na začátku na mě zapůsobil svým nenápadným vstupem, který byste při cestě kolem téměř nepostřehli. Jakmile ale vstoupíte, otevře se před vámi velký prostor staré tovární haly. Takový ten správný trendy industriální prostor. Stará hala, oprýskané zdi, nerovné podlahy, retro židle, polorozpadlý kohoutek na záchodech a tak bych mohl pokračovat hodně dlouho. Prostě místo, kde najdete spoustu inspirace. Všechno je dokonale promyšlené a zapadá do sebe líp jak puzzle. Celý interiér mi ihned přímo učaroval. Zdánlivě je každý kus nábytku, světla, zdi jiný, ale dohromady vytváří dokonalý prostor. Jedinečnou atmosféru navíc dokresluje originální osvětlení. Prostě designově vydařená práce.

Co teda ve Vnitroblocku najdete? Hodně a ještě mnohem víc. Tak popořádku. Jednak kavárnu SIGNATURE s příjemnou obsluhou, kde si můžete dát dobrý čaj, kávu, pivo, víno… Cenově podnik nepatří mezi nejlevnější, ale myslím si, že jsou to ceny na Prahu naprosto normální. Navíc za jasmínová zelený čaj, který jsem si oblíbil na Srí Lance si rád připlatím a k tomu to prostředí! Zahnat hlad můžete třeba čerstvými chlebíčky, nebo různými koláči. Velký prostor je věnovaný mladým designérům, kteří zde představují svou práci. Většinou se jedná o oblečení a módní doplňky. Takže jestli pánové hledají dřevěného motýlka, tak tady mají docela velký výběr. Holky si zase můžou pořídit třeba kytky na hlavu, nebo provaz kolem krku. (jo, to jsem tady fakt viděl, používá se to prý na krk jako náhrdelník :D) Hlavně tady ale najdete oblečení. Hodně mě taky zaujaly originální batohy, ty jsou fakt super. Cena bohužel už tak super není, ale kvalitka je na nich fakt vidět. Holky si přijdou na své díky spodnímu prádlu od Elka a diářům! (holky vy jste se do těch diářů úplně zbláznily) Co tu najdete dál? Taneční prostor SECTOR. Sem jsem omylem zabloudil a zaujal mě opět vzhled celého prostotu. Já jsem taneční superdřevo, takže mi taneční studio úplně tolik neříká, ale sem můžete zavítat na různé taneční lekce, do kterých se můžete přihlásit. No a na závěr PIDIKINO. Ve Vnitroblocku najdete také menší prostor na promítání filmů, kde můžete sledovat různé studentské filmy, dokumenty a tak. Zkrátka zajímavou tvorbu mladých lidí. Tak třeba tento čtvrtek to budou studentské filmy z Písku, v sobotu zase film o cestě napříč Balkánem do Turecka nazvaný „Tady jsou lvi – nudisti“. V rámci Vnitroblocku jsou ale pořádány také další akce. Například vernisáže, výstavy, workshopy a tak. Nudit se zde tak rozhodně nebudete.

Vnitroblock mě dostal hned při první návštěvě a i když to mám docela daleko, tak to rozhodně nebyla moje poslední návštěva. Podobných kulturních center je od těchto šikovných tvůrců Vnitroblocku vytvořeno po Praze více. Vnitroblock najdete v Praze 7 Holešovicích, v ulici Tusarova, kousek od stanice tramvaje Dělnická. Sledovat dění, pořádání akcí, události atd. ve Vnitroblocku můžete na Instagramu nebo na Facebooku. No a když už jsem mluvil o těch dalších centrech v Praze od tvůrců Vnitroblocku, tak konkrétně se jedná o Kavárnu co hledá jméno na Smíchově, kde si posedíte přes den s kamarády a dáte si dobrý kafe. A dalším je kulturní sportovna na Radlické, kam musím určitě zajít. Jestli vám chybí útočiště pro vaší kreativní duši, tak v těchto místech budete jako ryba ve vodě. Úžasný, konečně mě zase nějaké místo v Praze úplně dostalo.

 

 

 

1 komentář k “MUSTVISIT no. 1 VNITROBLOCK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *