philosopher

TOPJanuary

1.2.2017

První měsíc nového roku je u konce, a tak jsem se rozhodnul i já psát své měsíční TOP oblíbence, které symbolizují můj uplynulý měsíc.

TOPmísto: VNITROBLOCK

Místo, které jsem v lednu objevil je Vnitroblock. Kulturní centrum v Holešovicích s příjemnou atmosférou. Určitě se sem budu rád vracet. Více si můžete přečíst v článku, který byl věnovaný přímo tomuto místu. Článek si můžete přečíst zde.

TOPtrénink: BĚŽKY

Jaký jiný trénink v lednu bych měl zvolit než tenhle. Běžky u mě tentokrát zvítězily na plný čáře. Pokaždé se mi na běžkách podařilo vypnout a zároveň jsem si dal do těla jako málokdy. Tenhle pohyb určitě všem doporučuju! Více o běžkách tady.

TOPjídlo: SALTIMBOCCA

Od ledna jsem zase trochu změnil stravování, ale nebylo to v rámci novoročního předsevzetí. Prostě jsem chtěl být na sebe trochu přísnější. Moje strava se teď skládá hlavně z masa a zeleniny. Vždycky jsem měl rád italskou kuchyni, ze které mi tak už v rámci té mé změny moc jídel nezbylo. Na Saltimboccu jsem si ale šáhnout nenechal a rád si jí stále dávám. Jde o telecí maso se šalvějí a parmskou šunkou pečené na olivovém oleji a podlévaném bílým vínem. Moc dobrý, všem doporučuju vyzkoušet.

TOPpísnička: RAMMSTEIN „Du hast“

Na youtube každý měsíc najdu plno nových písniček, který si pouštím při tréninku. Už dlouho jsem ale neslyšel písničku, která by mě vyhecovala a přemluvila ke zrychlení tempa. Tak jsem poslední dobou dal na staré dobré Rammsteiny a jejich Du hast.  A u tohohle songu se navíc konečně „cejtim“, že umim německy. Text je totiž fakt „složitej“. Jestli neznáte, tak odkaz je tady.

TOPkniha: PATRIK HARTL „Okamžiky štěstí“

Čtenář fakt nejsem, ale do knihkupectví si někdy chodím prohlížet obaly knih, koukám co vyšlo nového a tentokrát mě jedna kniha zaujala tak, že jsem si jí koupil a dokonce i přečetl. Někdy se totiž stává, že skončím u toho kroku jedna: nákup knihy. Knihu jsem přečetl během týdne, což je na mě už doopravdy co říct. Nebudu vám prozrazovat o čem kniha je, ale zaujala mě i svojí koncepcí. Je totiž na každém čtenáři, ze kterého konce knihu začne číst. Jestli z pohledu kluka, nebo holky. Každý potom knihu a hlavní hrdiny vnímá úplně jinak.

TOPzážitek: ZÁPAD SLUNCE NA MĚSÍČNÍ KRAJINĚ

 

Nezbláznil jsem se. V Krkonoších je opravdu místo, kterému se říká měsíční krajina. Letošní zima se prozatím vyvedla, a tak jsem každou volnou chvíli trávil na horách. Zatímco dole byla mlha a hnusně, tak nahoře bylo celý dny krásně teplo a svítilo slunce. Takhle si hory fakt užívám a párkrát jsem si vyrazil na hřebeny a sledoval takový západy slunce, jako je třeba tenhle. Na takových místech si uvědomíte jak je svět krásnej.

TOPsnack: VIVO BAR

 

V lednu mi přišel balíček od VIVO bars. Jsou to proteinové tyčinky plné ovoce a ořechů. Upravované jsou za nízkých teplot, tak aby při zpracování nepřicházely o živiny, takže jsou „raw“. Vivo bars je skvělá varianta pro rychlé doplnění kvalitní energie. Navíc jsou chuťově výborné. Já si prozatím oblíbil příchuť chocolate heaven.

TOPfilm: KRISTIÁN

Leden je pro mě už pár let měsícem zkoušek a učení, a tak jsem ani tenhle měsíc nestihnul zajít do kina na nějakou novinku. Po večerech jsem si ale nějaký ten čas našel a sjížděl jsem staré prvorepublikové filmy. Ze všech černobílých filmů u mě vede komedie Kristián s Oldřichem Novým a Natašou Gollovou v hlavních rolích. Staré filmy stále mají něco do sebe.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *