runner

Reebok Crossfit challange

2.2.2017

Ahoj! Včera večer jsem se byl poprvé podívat na crossfitových závodech, a tak jsem se rozhodnul napsat pár slov o této akci, jelikož to byl další inspirativní zážitek, který by neměl zůstat nezveřejněný.

Crossfit je stále více a více populární a věnuje se mu stále více lidí. Pro mě je na prvním místě běhání, ale v posilce se do crossfitu sem tam taky pustím. Na instagramu navíc sleduju spoustu lidí (jako třeba mojekase, blondynazlondyna nebo iamzuz1), kteří se crossfitu věnují a pokaždý je obdivuju za ta kila co jsou schopný uzvednout včetně správné techniky. A mimochodem Markét (blondynazlondyna) a Zuzka (iamzuz1) se staly jedněmi z patronů této akce. Jim bych určitě smeknul klobouk, kdybych nějaký měl. A tak jsem byl velmi rád za pozvání od Reebok na tyto „závody“.

Proč píšu uvozovky? Protože to nebyl obyčejný závod, ale vyvrcholení 7týdenního snažení 7 snaživců. Takhle byste se v tom mém psaní snadno ztratili, tak popořádku. Reebok na sociálních sítích vyhlásil challange ve spolupráci s patrony (blogeři a lidé, kteří se crossfitu věnují), do které se mohl přihlásit každý, kdo chtěl s crossfitem začít nebo jednoduše řečeno změnit svůj životní styl a začít s pohybem. Reebok na základě natočených videí vybral 7 šťastlivců, kterým byli přiděleni již zmínění patroni. Ti je doprovázeli po celých 7 týdnů, kdy challange běžela. Chodili s nimi do gymu, radili jim ohledně tréninku a stravy. A všechno vyvrcholilo 1.2. 2017 v pražském crossfit commited v Holešovicích, kde byly uspořádány závody pro těchto 7 odvážlivců.

V podobném gymu jsem byl poprvé, ale hned když do podobného prostoru vejdete, tak vás pohltí taková vojenská atmosféra. Je to taky takový alespoň pro mě trendy. Stará hala, železa, bradla, bedny a potemnělé osvětlení dodává prostoru zvláštní náboj. Takže už samotné prostředí dokáže závodníky správně vyburcovat k lepšímu výkonu a spolu s tím samozřejmě spoustu fanoušků.

Ještě před vypuknutím závodu, kdy se atmosféra dala krájet, však proběhlo odhalení nových bot od Reebok Nano 7.0, které jsou přímo nezničitelné. To jsem si sám vyzkoušel při pokusu je zničit sekerou, palicí a šroubovákem. Vydržely víc než špalek, na kterém stály. Boty jsou přímo stvořené pro crossfit trénink, protože jsou protiskluzové a jsou připravené na vysokou zátěž.

Potom už jsme se ale všichni přesunuli ke stanovištím a sledovali závod. Ten byl rozdělen na dvě části. První z nich bych řekl, že byla spíše silová, druhá naopak vytrvalostní. V první části závodu šlo o to, že každý se 7 účastníků musel udělat požadovaný počet opakování 4 základních cviků se zátěží (deadlift a pod.) ve 4 sériích. Vyhrál jednoduše ten, kdo všechny série s požadovanými počty cviků správně provedl nejrychleji. Na každém stanovišti byli závodníci spolu se svými patrony, kteří je povzbuzovali, řvali na ně, radili jim správnou techniku, ale zároveň také fungovali jako rozhodčí a započítali jim pouze správně provedené cviky. Až poté se mohl závodník přesunout k dalšímu cviku. Všichni účastníci se snažili, co to šlo a bojovali sami se sebou, jak jen mohli. Po první části byla krátká přestávka na občerstvení. Ochutnal jsem tak opravdovou PALEO stravu. Během chvíle už ale začínalo druhé kole, které bylo spíš vytrvalostní. Bylo 7 stanovišť (stanoviště veslování, burpees, přeskoky přes bednu, sedy-lehy atd.) Tentokrát byl čas na každém stanovišti předem určený a šlo o to, který ze závodníků udělá nejvíce opakování. Už po pár kolech byli všichni účastníci úplně vyčerpaní, ale přesto se nevzdávali a ukázali, že mají odhodlání pokračovat, a to nejen v závodu ale s crossfitem celkově. Po vypršení limitu všichni padli vyčerpáním na zem a přišel verdikt rozhodčí, že závody ještě nekončí. Naopak, budou ještě pokračovat. Došlo totiž ke shodě výsledků, a tak se muselo rozhodovat v dodatečném kole. Závodníci tentokrát museli nést 15/20 kg kotouče po určitou dobu. Vítězil ten, který ušel dál. Závodníci i přes vyčerpání bojovali a výsledky byly opět velmi těsné. Nakonec ale zvítězila Anička, jejíž patronkou byla Zuzka (iamzuz1).

Obě holky byly dojaté a v jejich očích byla vidět velká radost. Ta byla samozřejmě vidět na všech účastnících, protože všichni na sebe mohou být pyšní. Bojovali a to se počítá. Vítěz může být jen jeden, ale pro mě zvítězili všichni, protože do výzvy šli. Celou akci jsem si užil, jsem rád, že jsem viděl závody na vlastní oči a poznal pár lidí z instagramu také v reálu. Dík patří Reeboku a doufám, že s podobnými akcemi nebude dlouho otálet. Dění a novinky můžete sledovat na instagramu a třeba se příště podobné challange zúčastnit. Budu vám držet palce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *