philosopher

TOPFebruary

1.3.2017

Další měsíc je za námi a už se konečně pomalu blíží jaro. I když zimní měsíce nepatří mezi mé nejoblíbenější, tak letošní únor jsem si užil. Co mě únorem provázelo?

písnička: OFENBACH „Be mine“

Be mine od francouzského dua Ofenbach. Naprostá pecka, která mě dostala cestou ze školy při poslouchání rádia. Po zhlédnutí klipu mě písnička dostala ještě víc. Koukněte sem a uvidíte proč. Tohle mi teď hraje v uších při tréninku nejčastěji.

film: VRTĚTI PSEM

Vrtěti psem je 20 let starý film. Já o něm ale slyšel poprvé až letos. Fakt si někdy připadám jak filmový ignorant. Vtipný bylo, že jsem ho sledoval v rámci výuky PR ve škole. Absolutně jsem netušil v čem by film mohl souviset s PR, marketingem apod. Jestli film neznáte a zajímáte se o média, tak doporučuju se na film podívat. Některé pasáže jsou sice trochu přehnaný, ale to hlavní myšlenka, na které film stojí, není vůbec špatná. Filmařům se podařilo trefit do černého. Pomůže vám otevřít oči a alespoň trochu začít přemýšlet o médiích, politice, showbusiness(u).

jídlo: AVOCADO smoothie

 

Únor nebyl jenom sluníčkovej. Byl jsem na sekání osmiček. Odvážně jsem přišel do ordinace. Říkal jsem si, že to bude v pohodě. Za tři dny půjdu na trénink. A ono nic. Místo toho mi narostla druhá hlava a kousat se moc nedalo. Proto se mým únorovým TOP „jídlem“ musí stát smoothie, na kterém jsem pár dní musel přežívat. Recept jsem nikam neházel, takže se o něj s vámi podělím tady.

INGREDIENCE

  • půlka zralého avokáda
  • tři velké lžíce ALPRO bílého jogurtu
  • jeden banán
  • jablko
  • špenát

Udělat smoothie je naštěstí úplně jednoduché, akorát ten bordel potom. Prostě jsem všechno hodil do mixéru a rozmixoval do požadované konzistence.

Smoothie mám na nějakou dobu vybrané dopředu, ale třeba jako snídaně to nemusí být vůbec špatný.

podnik: BANH-MI-BA Jindřišská

Pondělí a bun bo nam bo se pro mě už stalo tradicí, která ten začátek týdne dokáže zpříjemnit. Dalo by se říct, že vietnamská bistra rostou v Praze jako houby po dešti. Já jsem si oblíbil bistra Banh-mi-ba. V Praze najdete pobočky dvě. Jedna je v Rybné a druhá v Jindřišské. Najdete tady pravé vietnamské bagety, polévky pho a různé způsoby nudlí. Nabídka jídel není tak široká, což je ale na bistru sympatické. V menu se neztratíte a nemůže se stát, že byste vybrali špatně.

zážitek: MASOPUST

 

V únoru bohužel nejsou žádné státní svátky nebo oslavy. Jednu zajímavou tradici ale s únorem spojenou mám. Je to Masopust. Přiznám se, že jsem na masopustní průvod zašel úplně poprvé v životě. Vybral jsem si Malostranský masopust, ale jenom po Praze se jich konalo hned několik. Byla to pěkná akce. Lidé se převléknou do různých masek a zastavují se podél trasy průvodu v různých hospůdkách. Turisti z průvodu samozřejmě byli úplně hotový. Průvod končil na Kampě, u schodů na Karlův most. Tam potom bylo připravené pódium pro kapelu a stánky se zabijačkovými hody. Hezká tradice. Třeba se příští rok taky do něčeho převlíknu.

výlet: BUDAPEST

 

Do Budapešti jsem se jel podívat začátkem února. Město to je hezký, s příjemnou atmosférou. Trochu mi to připomínalo města v severní Itálii. Aspoň atmosférou a budovami. Bohužel nám nevyšlo nejlíp počasí a ty dva dny nám tam propršely. Jestli se někdo do Budapešti chystáte, tak vyzkoušejte místní staré lázně. Tam mi to připadalo, jako když jsem se vrátil v čase někam do Starověkého Říma.

profil: SANDRAKISIC

 

Na profil Sandry jsem narazil díky školení firem o spolupráci s blogery a influencry. Její profil je super. Sandra často cestuje a fotky z cest sdílí na svém profilu. Navíc je schopná fotografka, takže vizuálně působí profil velmi dobře a já zde čerpám inspiraci pro mé fotky. Její profil můžete najít zde.

kniha: Tomáš Sedláček a hosté „Jak budeme žít za 20 let“

Knížka od Tomáše Sedláčka, která je složená z příspěvků českých odborníků a lidí, kteří se vyznají v určitém odvětví. Kniha se snaží o to, aby příspěvky a lidé v ní byli co nejrůznorodější. Tedy aby pokryla co největší sféru našeho životu. Jsou zde zajímavé postřehy a i když nikdo neumí věštit budoucnost, tak jsou zde alespoň náznaky, kudy by se společnost mohla ubírat. Například v oblasti digitalizace, práce a pod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *