philosopher

TOPMarch

1.4.2017

Poslední dobou ten čas strašně utíká. Vlastně tak rychle, že jsem zapomněl vydat tenhle článek už včera. Pro mě byl březen plný nových zážitků a zkušeností. Málokdy jsem měl čas jenom na takové to válení a nicnedělání a i když jsem se domů vracel úplně hotovej, tak jsem si každou minutu užíval na maximum. Co mě minulým měsícem provázelo?

písnička: Věra Špinarová „Smutný rána“

Bohužel i v březnu se stala věc, která mi byla moc líto. Umřela Věra Špinarová. Její písničky jsem měl rád vždycky, a to i přesto že jsem nejspíš nebyl úplně její cílovka a normálně  poslouchám písničky úplně jiné. Byla nejenom skvělá zpěvačka, ale hlavně mi byla sympatická jako člověk. Na nic si nehrála, chovala se skromně a byla to srandistka. Mám s ní spojenou i jednu hezkou vzpomínky, kdy jsem byl na Votvíráku a ona tam hrála se svou kapelou a my už nejspíš trochu přiopilí řádili v první řadě.

bistro: Bistro proti proudu

O Bistru proti proudu jsem už dřív slyšel mnoho chvály. Vlastně ani nevím proč jsem se sem dostal až teď. Krásný interiér, skvělé jídlo a příjemná obsluha. Už jsem tu ochutnal skvělý sendvič s krůtím masem a domácí majonézou a míchaná vajíčka s feta sýrem. Oboje moc dobrý. Rozhodně doporučuju navštívit.

jídlo: míchaná vajíčka najemno

Mým oblíbeným jídlem se v poslední době stala vajíčka. Opět jsem trochu změnil stravu a ranní kaše pomalu střídají míchaná vajíčka s Cottage sýrem a špenátem. Teda ne že bych od kaší upustil úplně, ale už si jí dám pouze třeba dvakrát v týdnu. Začal jsem jíst více bílkovin a tuků a naopak omezil příjem cukrů. Snídaňovou volbou číslo jedna tak jsou vajíčka na všechny způsoby. Nejraději si je dělám najemno (nevim, jak je jinak nazvat, ale jsou vláčný a jemný) Vajíčka dělám pomalu na másle, přidám lžíci Cottage sýru, listy špenátu a okořením. Nic těžkého, vlastně klasika. Ale v jednoduchosti je krása.

film: Masaryk

Filmů za měsíc nikdy moc nestihnu. Tentokrát jsem vyrazil do kina pouze na jeden a byl jím Masaryk. Šel jsem na něj ze zvědavosti v souvislosti s tím, že vyhrál rekordní množství lvů, ale také proto, že mám rád dějiny. O filmu jsem si dopředu nic nezjišťoval, ale předpokládal jsem, že bude o smrti Masaryka. Opak byl pravdou, film byl zasazen do doby vypuknutí druhé světové války a motal se pouze v tomto období. To mě na filmu docela dost zklamalo, ale jinak herecky obsazené skvěle a záběry stály také za to. Jen ten děj a scénář nic moc. Podruhé už asi vidět nemusím.

profil: anna_sco

Aničku už nejspíš většina z vás zná. Ale jestli ne, tak se koukněte na její instagramový profil a blog forbetterme. Já se s Aničkou nedávno poznal osobně na běžeckých závodech. A věřte, že ve skutečnosti je ještě milejší, než ji znáte z instagramu. Ten má zaměřený na jídlo a sport. A musím říct, že neznám moc profilů, kde by jídlo vypadalo tak dobře jako od Aničky.

zážitek: můj trapný projev o pohlavních chorobách a rozhovor s Babišem

Paradoxně ty největší zážitky mám pro březen spojené se školou. I když tento semestr to ani tolik není škola, jako spíš zábava. Dostáváme různé úkoly, učíme se vystupovat, natáčet reportáže, stříhat videa. Opravdu konečně něco praktického. Jedním z úkolů byl mluvený projev bez přípravy na kameru ve stresovém prostředí na předem neznámé téma. Já si jako na potvoru vytáhnul pohlavní choroby, takže i když jsem za pultík šel bez nervů, když jsem viděl lísteček s tímto tématem, tak bylo jasné že to navážno nepůjde. Nakonec to byla sranda a je to jedna z věcí, na kterou budu vzpomínat s úsměvem. Dalším zážitkem byl rozhovor s Babišem. Další zajímavý úkol a i když na něj můžu mít názor jaký chci a myslet si o něm co chci, tak to určitě zajímavá zkušenost byla taky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *