philosopher

TOPApril

1.5.2017

Ahoj všichni. Rozhodl jsem se, že trošku pozměním formát psaní mých Topvěcí? za každý uplynulý měsíc. Chtěl bych to pojmout víc jako povídání o mně, jak jsem uplynulý měsíc strávil, co jsem dělal, kde jsem byl, co jsem poslouchal a tak. Budu rád, když mi dáte vědět, jestli se vám takový formát líbí víc.

Hned začátek dubna byl plný nových věcí a zážitků. První sobotu jsem si zaběhl svůj druhý půlmaratón v životě. O tom si můžete přečíst zde. Tady jenom zmíním, že to byl opět velký zážitek, na který budu jednou vzpomínat. Další věcí, která se počátkem dubna rozjížděla, byla Marketup Academy, do které jsem byl vybrán. Jde o stáž, nebo spíš o akademii a vzdělávací centrum, kde se účastním série workshopů zaměřených na různé aspekty práce v digitální agentuře. Akademie stále probíhá, ale už teď můžu říct, že je to pro mě jedna z nejlepších věcí, která mě kdy potkala v rámci vzdělání nebo profesních zkušeností. Díky těmto workshopům jsem zjistil, jak to v takové agentuře chodí a jaká je pracovní náplň na jednotlivých pozicích. Každý workshop má podobnou strukturu, ale je samozřejmě zaměřený na jiné téma. Dopoledne je většinou věnované teorii, vysvětlováním a ukázkám prací na jednotlivých případech v rámci online marketingu. Po společném obědě s ostatními akademiky dostáváme zadání úkolu, na který máme třeba dvě hodiny a potom si ho pokaždé mezi sebou prezentujeme. Na základě toho dostáváme feedback od lidí, kteří workshop vedou (fajn zaměstnanci MarketUP). Já jsem z MarketUP(u) nadšenej. Všichni mezi sebou fungují jako tým, panuje skvělá atmosféra, všichni si mezi sebou tykají a je vidět, že do práce chodí s radostí. Je to takové kamarádské prostředí. Pro mě je největším přínosem to, že jsem pravděpodobně opravdu narazil na obor, kterému se chci věnovat dál, ve kterém vidím perspektivu a práci, která by mě bavila. V květnu budeme mít workshopy zaměřené na sociální sítě, na které se těším ze všeho nejvíc, tak vám dám určitě vědět, jaké to bylo.

Duben mám spojený každý rok s jednou věcí. Mám narozeniny. Letos už jsem slavil po 23, což začíná být docela drsný číslo teda. Ale pro mě je to pořád jen číslo, protože si připadám od 18 stejně. Nicméně se i díky tomu na duben pokaždé těším, protože vím, že dostanu dárky a že bude oslava a tak. Však to každý z vás zná. A co jsem dostal letos? Nový objektiv k foťáku, který fotí vážně super.

Obecně bych o letošním dubnu mohl říct, že jsem se nezastavil. Jednak jsem chodil do akademie a do toho škola a tréninky. Vím, že na školu většinou nadávám, ale tentokrát mi ani ta nevadila. Spíš naopak. Celkem mě mrzí, že už tento semestr končí. Těch pár týdnů mi dalo strašně moc. Vlastně kdybych se ohlédnul o rok zpátky, tak se mi toho stalo vážně hodně. To by snad vydalo na let několik. Především jsem zjistil strašně moc věcí o sobě a ten rok mě dost posunul dopředu. V případě školy platí v mém případě „všechno zlé pro něco dobré“. Zimák jsem se strašně trápil. Rozhodl jsem si podat přihlášku na jiný obor a jít na vedlejšku. Začal jsem studovat ekonomickou žurnalistiku. Předměty jsou super. Všechno je mnohem víc zaměřené na praxi. Učí zejména lidi z praxe a do školy se těším. To se mi vážně hodně dlouho nestalo. No uvidím, jestli budu to samé říkat za dva týdny o zkouškách. Co si pod ekonomickou žurnalistikou ale představit a jak to chodí? Probíráme hlavně oblast médií. Jak fungují noviny, rozebíráme co se děje, učíme se dívat na věci kriticky, nenechat se ovlivnit zprávami/novinami. Rozebíráme a hledáme, kde je pravda a jaký bude další vývoj událostí. Potom se učíme psát (zprávu, komentář, tiskovou zprávu atd). Máme spoustu mimoškolních akcí. Byli jsme na tiskovkách, v České televizi, učíme se o PR, setkáváme se se zajímavými lidmi. Předměty probíhají hodně interaktivně a spolužáky jsem tak mnohem lépe poznal. Navíc jsem se seznámil s dalšími novými lidmi a za mě je to jednoznačně nejlepší semestr na VŠE.

Co já a sport v dubnu? O půlmaratonu jsem už psal, ale jinak se nic neobvyklého nedělo. Začal jsem akorát trochu víc běhat a to i v rámci Reebok tréninků. Ty probíhají každý čtvrtek od 17:30. Tréninky jsou ve třech různých lokalitách, které se pravidelně střídají. Více info najdete na Reebok facebooku, a nebo na stránkách přímo určených pro tyto akce. V rámci sportu toho mnohem více chystám tento měsíc. Měním tréninky a trochu i stravu, tak doufám, že to bude fungovat. Každopádně se chci ještě víc zaměřit na sílu. Tak jsem na sebe zvědavý. Malou změnu jsem ale vlastně udělal už v dubnu. Zase jsem stihl bodypump, který je úplně skvělej. Byl jsem podruhé a opět mi to dodalo motivaci a zlepšilo den. Takže doufám, že teď budu stíhat chodit pravidelně.

Na konec dubna jsem jel na výlet do Berlína. O tom tripu bych ale chtěl napsat v nejbližší době samostatný článek, tak se nechci moc rozepisovat. Každopádně můžu říct, že je to zajímavé město, které určitě stojí za návštěvu. Na druhou stranu sem pár let zase nemusím.

A na závěr kultura. No tak já a kultura. To nejde moc dohromady. Ne že bych ji neměl rád. Ale zaprvé něco stojí a já raději utratím peníze za jídlo, sport a cestování, no a na to divadlo, kino a koncerty toho moc nezbývá. Byl jsem ale na malém koncertu mé kamarádky Debory. Debbie je moje spolužačka z gymplu a na její koncerty chodíme společně s dalšími spolužáky už od té doby, co jsme gympl opustili. Zpívá krásně, navíc písničky které mám rád. Takže jak starší české, tak třeba Coldplay, U2 a Adele. Spíš takové balady. Žádný nový film jsem v dubnu nestihl a ani knihu jsem neotevřel žádnou. Ale v uších mi stále dokola hraje Imagine dragons a jejich písnička Shots, nebo Skin od Rag´N´Bone. Novými hity byl duben konečně zase jednou plný. Pro mě je kultura i jídlo. A můj tajný tip pro vás na skvělé bunbonambo? Objevil jsem ještě lepší než to v Jindřišské. Je to zapadlá asijská restaurace Remember Vietnamese food kousek od Bílé labutě.

To je za mě všechno. Já si duben užil, i když byl opravdu hodně náročný. Květen nebude jiný, ale i tak se těšíím. Tak si ho všichni užijte podle svého.

 

TOM

 

 

1 komentář k “TOPApril

  1. Začátek článku jsem četla už po druhé (poprvé jsem ho nestihla dočíst :D) a i po druhé jsem četla MakeUp akademy 😀 na po 3. jsem to přečetla už správně 😀
    Všechno nejlepší k narozkám 🙂
    Je super, že se ti ve škole líbí 😉 A že to bereš optimisticky 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *