philosopher

Life UPDATE no.1

7.6.2017

Ahoj,

Po delší době jsem si konečně našel čas na sepsání článku. Za poslední měsíc se toho stalo strašně moc. Vlastně tolik, že se bojím, abych to všechno vůbec pobral a užil si to, tak jak bych chtěl. Ale jednu věc si užívám ze všeho nejvíc. Já jsem asi doopravdy „šťastnej“. A tak bude tento článek takový životní update.

Začnu s tím, co jsem nakousl už ve článku ze začátku května. S běháním. S běháním jsem „skončil“. Hodně z vás bylo překvapených a přišla mi spousta zpráv. Nejčastěji mi samozřejmě chodily zprávy PROČ ?! Jednoduše proto, protože jsem už cítil, že všechny cíle, které jsem si na začátku stanovil, jsem už dávno zdolal. Já vlastně dokázal mnohem víc, protože běhání mi změnilo život. Jasně, mohl bych si říct, že chci zaběhnout 10k pod 35 minut. Ale to je čas, na který bych musel naplno trénovat běhání, a to se mi zkrátka teď nechce. S běháním jsem už necítil, že by mě posouvalo dál a zároveň mám pocit, že chci ještě zkusit něco jiného. Něco, co by mě bavilo tak, jako mě bavilo před pár lety běhání. Posunulo mě zase o krok dál. Další důvod, proč jsem přestal tolik běhat, je neustálé hubnutí. Na stories jste si mohli všimnout, že hodně času trávím v posilovně. Posilování ale s běháním nejde stoprocentně skloubit. Kvůli běhání jsem všechny získané svaly spálil a já se rozhodl, že bych si ty svaly už chtěl nechat. Poslední důvod je odpočinek. Chci si od běhání nějakou dobu odpočinout. Netvrdím, že jsem „přestal“ běhat navždy. Možná se k němu vrátím, ale doufám, že s trochu jinou postavou a s novou chutí do trénování. S běháním jsem neskončil definitivně a dvakrát do týdne si chodím provětrat hlavu v rámci regenerace a udržení fyzičky. Navíc tu mojí „kariéru“ jsem zakončil stylově Vltavou, nejtěžším závodem v mém životě, o kterém jsem psal zde. Pokud se ale někdo z vás bude chtít se mnou proběhnout, tak klidně může.

Další změnou, která souvisí s tím, že jsem přestal běhat, je změna stravy. Bez jejího dodržování to nejde. Alespoň mně ne. Popravdě si teď moc nepochutnám, ale zatím to funguje. Tělo jsem chtěl vyrýsovat a zároveň nabírat svaly. Docela složitá situace, protože obvykle to současně moc nejde. Asi největší změnou v mém jídelníčku je snížení příjmu sacharidů. Když jsem běhal, tak jsem jich potřeboval hodně, protože energetický výdej byl hodně velký. Teď už ten výdej má jinou podobu a je menší, takže jsem úplně odstranil z jídelníčku pečivo, hodně omezil těstoviny a snížil příjem ovoce. Ovoce jím pouze dopoledne a spíš méně sladké. Snažím se hodně pít vodu. Jídelníček se teď skládá zejména z bílkovin a tuků. Jím hodně masa, vajíček, sem tam sýry, hodně zeleniny, ořechů a tvarohu s proteinem. Jako přílohu k masu si někdy dám rýži. Ten jídelníček není nic extra, ale v jídle se umím celkem omezit a být na sebe přísný, takže se to dá. Nejvíc mě motivuje to, že to zatím dobře funguje. I když jsem tuků nikdy moc neměl, tak při běhání zatěžujete stále stejnou část těla a někde ty tuky tolik nespalujete. Já třeba měl problém s břichem, ale po změně jídelníčku a tréninku se to změnilo a břicho jde dolů. Ještě než jsem ale začal s tímhle přísnějším režimem, tak jsem vyzkoušel restauraci ETNOSVĚT, kterou najdete kousek od „Ípáku“. Je to vegetariánská restaurace, kde vaří výborně. Já si pochutnal na těstovinách plněných ricottou, ochutnal jsem kousek pizzy a na závěr jsem si dal skvělý malinový dort. Příjemná změna, vyzkoušel jsem něco nového a ani mi tolik nechybělo maso.

Mohlo by vás zajímat, jak tedy teď trénuji. Do posilky chodím 5-6 týdně. Každý trénink jedu dvě partie, ale pořádně. Potom je nechám odpočívat několik dní. Břicho dělám pokaždé, ale 1-2 v týdnu pořádně. Před tréninkem se jdu pouze rozklusat na pás. V rámci regenerace si chodím zaplavat nebo zaběhat. A nesmím zapomenout na bodypump, na který chodím každý pátek ráno. Super cvičení na formování svalů.

Co mi ale dělá takovou radost ze života? Já si ho začal víc užívat. Jako obvykle pokaždé touhle dobou. Letos ale ještě o několik tříd víc. Asi je to tím počasím. Já nemusím skoro spát, energii mám na všechno (krom školy). Mně přijde, že se ze mě stal blázen, minimálně dělám bláznivý věci. Jako bych šel do asi šestý puberty. Cestuji. Sám, nebo s někým. Chodím ven, piju. Dál nemusím rozvádět, nechám to raději na vaší fantazii. Navíc mě pořád hrozně baví focení. A dneska už je to skoro oficiální, ale nastupuji do práce. Od začátku dubna jsem chodil do MarketUP academy, která v květnu skončila. Na poslední setkání si každý z účastníků (včetně mě) musel připravit prezentaci na konkrétní projekt. Zpracovali jsme nabídky, mediální plány a vytvořily kreativu (sociální sítě, blogy). Na základě toho si potom v MarketUP vybrali lidi do svého týmu. No a mě si vybrali. Nastupuji na kreativní oddělení, kde bych se měl starat o Facebook a sociální sítě klientů. Doufám, že se dostanu i k focení a produkci reklam. Jsem vážně hodně zvědavý, jak to všechno bude probíhat. Vlastně pořád nemůžu uvěřit tomu, že budu dělat něco, co dělám jako koníčka například teď při psaní tohoto článku, nebo při focení na Instagram. I když na začátku nějaké obavy jsou a všechno nebude jednoduchý, tak vím, že je to správná cesta a že budu dělat opravdu něco, co mě baví a v čem vidím potenciál.

Poslední měsíc byl ale také ve znamení zkouškového. Tím, že chci změnit školu, tak to pro mě bylo takové složité. Školu jsem nechtěl vypustit, protože to prostě není můj styl. Věci jen tak nevzdávám, nebo na ně nekašlu. A tak i když chci jít pryč, tak jsem se na zkoušky snažil připravovat. Ne všechno se opět povedlo. Čtvrté mikro už pro mě bude zakleté. Tentokrát mi do 3 chyběla jedna správná odpověď, což naštve, ale asi je to znamení, abych se posunul o kousek jinam. Ostatní zkoušky jsem ale udělal, takže pokud to na přijímačkách nevyjde, tak pořád „žiju“. Přijímačky. Kapitola sama pro sebe. Jedny už mám za sebou, další mě čekají v červenci. Snad aspoň jeden z pokusů vyjde. Fakt bych chtěl.

Květen byl ve výsledku super měsíc, až na to mikro. Jenom je potřeba se někdy zastavit, ohlédnout se a říct si, co se všechno povedlo a hlavně si to pamatovat ve chvíli, kdy tolik věcí vycházet nebude. Protože taková chvíle asi zase přijde. Nejvíc mě baví, jak si postupně začínám uvědomovat, co od života chci a co očekávám, co a s kým chci dělat a co naopak dělat nechci. To vážně přeji každému, aby si to uvědomil a život si užíval. Teď je k tomu vhodná doba.

 

 

2 komentáře k “Life UPDATE no.1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *