runner

TEST: Reebok Floatride

22.7.2017

Po delší době jsem zase zpátky s novým příspěvkem. Tentokrát se bude jednat o test běžeckých bot Reebok Floatride. Značka Reebok na jaře letošního roku představila dlouho očekávanou novinku mezi běžeckými botami. Novým přírustkem do rodiny Reebok se stal model Reebok Floatride, který je určený na běh zejména delších vzdáleností. Od srpna letošního roku bude nová verze modelu dostupná na českém trhu. Díky mé spolupráci se značkou Reebok jsem měl možnost boty z jarní kolekce otestovat. Tady  jsou moje pocity z nich.

Reebok patří dlouhodobě k nejoblíbenějším značkám při výběru crossfitového a sportovního oblečení do posilovny. V poslední době se ale začíná zaměřovat také na čistě běžecké vybavení. Jak jsem už zmínil v úvodu, Reebok představil nový model Floatride letos na jaře. Ihned se tento model přidal ke špičce mezi botami určenými k běhu na dlouhé vzdálenosti. Americký časopis Runnersworld dokonce model Floatride ocenil cenou „Best Runner’s Debut“. Boty celkově sbírali samou chválu. Proto mě opravdu potěšilo, když jsem se jednoho dne vrátil večer z práce a doma na mě čekala krabice s novým model Floatride.

Pro každého z nás je důležitý design. To je také vůbec první věc, kterou při pohledu na boty, oblečení apod. vnímáme. Vnímáme to, jak věci vypadají. Jestli se nám líbí, nebo ne. Vývojáři v Reebok si tohle uvědomují, a tak se designu a novým zlepšením věnují. Boty se mi celkově líbí. Dostal jsem černo modrou kombinaci, která je sice pro mě trošku neobvyklá, ale oblíbil jsem si ji. Takže čistě subjektivně vzhled bot hodnotím kladně.

Boty jsem dostal těsně před mým odletem k moři, takže jsem neváhal a přibalil je s sebou do kufru. Floatride jsou extrémně lehké, takže ani na váze při odbavení kufru to nebyl problém. To je vlastně super. Protože v době, kdy si můžete zabalit 15 kg max je to určitě plus. No ale zpátky k vlastnostem bot. Model je určený zejména na běh dlouhých vzdáleností. Od 10 km po maratóny. Největší předností bot by měla být jejich měkká pata a využití energie. Já osobně preferuju spíš lehké boty, v čemž mi tento typ maximálně vyhovuje. Bohužel při prvním výběhu se mi na patách udělaly puchýře. Noha si zkrátka musela na nové boty zvyknout. Bylo to způsobeno jenom tím, protože po třetím běhu se puchýře přestaly dělat. Boty byly celkově velmi pohodlné. Opravdu lehké. Největší pozitivum u bot vidím ve využití energie, kterou do běhu člověk dává. Ve Floatride se mi běželo překvapivě lehce a dobře. (a to nemám natrénováno!) Neměl jsem těžké nohy, necítil tak rychle únavu, naopak jsem měl dobrý pocit, super odpich. To jsem zatím u jiných bot nezažil.

Floatride jsou zkonstruované tak, aby byly prodyšné. Noha při běhu musí dýchat. Zároveň ale nohy potřebují stabilitu. Proto je bota složena ze dvou částí. Vrchní část je látková- velmi prodyšná, lehká, jako ponožka. Druhá, spodní, část je tvořena buněčnou strukturou, která dodává stabilitu. Stabilita je důležitá zejména při běhu v terénu. Já jsem třeba ten typ běžce, kterému nerovnosti nevadí, a tak v tomhle nejsem až tak náročný. Se stabilitou jsem problém neměl, boty držely. Co je pro mě ale docela důležité, je zafikování nohy. Nerad běhám ve volných botách. U floatride jsou tkaničky navázané na plastové zafixování, které lze libovolně tkaničkami utáhnout. Takže to zafixování boty také splňují. Malý problém jsem měl ale se šířkou bot. Model je trochu širší než bych například preferoval já. Já osobně bych ještě ocenil podporu u vložek. Mám problém s pronací. Některé boty jsou tomu uzpůsobené a podporu mají v sobě zabudovanou. Floatride ne, ale problém se dá jednoduše odstranit vložením vlastních vložek do bot.

Suma sumárum boty jsou super. Rozhodně nejlepší model od Reebok, který jsem měl možnost vyzkoušet. Určitě doporučuju na delší vzdálenosti. Mně se běhalo lépe na tvrdém podkladu než v terénu, ale to může být čistě subjektivní dojem. Od srpna bude nová kolekce bot k dostání i u nás, tak jestli sháníte nové boty, tyto jsou dobrou volbou.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *