runner

Nová motivace

7.1.2018

Motivace nikoho není nekonečná. Motivace je často časově omezená a po nějaké době mizí. Na motivaci starou ale většinou navazuje motivace nová. Jejím spouštěčem může být cokoliv. Může vycházet od nás samotných, ale často ji získáváme díky našemu okolí.

S hledáním motivace většinou nemám problém. Většinou ale nerovná se vždy. A nejsem sám. Stačí si pustit některý rozhovor se sportovci. Taková biatlonová královna Gabča s tím má třeba někdy problém. A tak mě napadlo udělat soutěž na Instagramu. Trochu jsem využil toho, že je právě začátek nového roku a mnoho lidí má nová předsevzetí pro následující rok. Já osobně jsem proti předsevzetí, jsem pro cíle. Ale snažení ostatních podpořím rád. Například soutěží. O čem? Soutěž jsem chtěl postavit tak, abychom se mohli motivovat vzájemně. Soutěžní otázka tak zněla následovně: ,,Čeho byste chtěli v následujícím roce dosáhnout, jaká je vaše motivace a proč si předsevzetí dáváte.“

Ani bych nevěřil kolik lidí se do soutěže zapojí. Předpokládal jsem, že se většina cílů bude týkat zdraví a sportu, a tak jsem pro zapojené vybral i tomu odpovídající ceny. Takové, které by výherci mohli pomoct ve splnění stanoveného cíle a předsevzetí. Ve spolupráci s českými výrobci jsem do výherního balíčku zařadil funkční triko od SCUTUMWEAR, proteinové tyčinky RECHARGE a fitness diář od CLEVERMIND.

A právě tahle soutěž se nakonec stala motivací i mně samotnému. Přihlásilo se víc lidí než jsem čekal a soutěžní příspěvek se pomalu plnil motivačními komentáři. A motivací to nebylo jen pro mě, dostával jsem zprávy od lidí, které namotivovalo právě přečtení všech komentářů.

A novou motivací se mi stali právě všichni zapojení. Problém ale nastal s vyhlášením vítěze soutěže. Upřímně? Já jsem fakt nevěděl. Nejradši bych poslal cenu všem zapojeným, ale to nejde.  Všichni máte super cíle a budu všem přát, aby si je letos splnili. Musel jsem číst znovu a znovu. Nakonec jsem našel jeden komentář, který se od ostatních trochu lišil. Byl od Davida. Jeho motivací jsem se totiž stal já. Jeho cílem a motivací pro následující rok je porazit mě na závodech Spartan race. Takovou „drzost“ neměl nikdo jiný, a tak jsem to vzal jako výzvu.

OK, Davide. Výhra je tvoje. Tričko mít budeš. Energii z tyčinek taky a svoje tréninky si můžeš poctivě zapisovat do deníčku. Uvidíme, jestli ti to k něčemu bude. Vidíme se na startu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *